Reviews

O konspiračních teoriích a tom, proč jim věříme

Když britský novinář David Aaronovitch natáčel v roce 2002 v Tunisku pořad pro BBC, zarazilo ho, s jakou vervou jeho kameraman zastával teorii, že slavné přistání Apolla 11 na Měsíci bylo zinscenované ve filmovém studiu. Jak je možné, že vzdělaný a kompetentní člověk věří konspirační teorii, která se na první i na druhý pohled příčí zdravému rozumu? Započal tedy projekt průzkumu více i méně známých konspiračních teorií, jehož výsledkem je právě vyšlá kniha Magické historie s podtitulem Role konspirační teorie ve vytváření moderních dějin.

Lukeš D. O konspiračních teoriích a tom, proč jim věříme. Lidové Noviny. 2009.

O volných trzích a jejich trhovcích

Současná krize finančních trhů způsobila mnoho zlého milionům běžných lidí, které propaganda volného trhu přesvědčila, že není lepší cesta k prosperitě, než se stát drobným investorem. Kdo je z této katastrofy schopen vytěžit alespoň trochu prospěchu, jsou nakladatelé knih o současné krizi finančních trhů.

Lukeš D. O volných trzích a jejich trhovcích. Lidové Noviny. 2009.

Review of 'Adventures of Dunno' by Nikolai Nosov

This week Lydia Moore and Dominik Lukeš start a series on lesser-known children’s literature with a discussion of a classic of Soviet children’s literature Nikolai Nosov’s Adventures of Dunno and His Friends.

Lukeš D. Review of 'Adventures of Dunno' by Nikolai Nosov. Moore L, editor. Norwich: Future Radio 96.9; 2007.
Syndicate content